פורסם ב בריאות

מדריך אורגני – מה זה אוכל אורגני

מדריכים  Love To Cook

אורגני

אנחנו אוהבים אוכל

אנחנו מתאמצים להשיג אותו, אנחנו חושבים ומדברים עליו, אנחנו משקיעים זמן בהכנתו, רבים מאיתנו נהנים לבשל אוכל לאחרים ולשמוע אותם מתפעלים (ורצוי בקול), אנחנו מחפשים מתכונים, מתעסקים באוכל ומשקיעים המון זמן ומאמץ. אנחנו אוהבים אוכל.

אוכל מאחד ומקרב, ובדרך כלל מצליח לגשר על הבדלים בעמדות פוליטיות, בהשכלה, בעיסוק, בכסף..לכל אלו יש לרוב רק השפעה קטנה על מידת הענין שלנו באוכל.

וזה נחמד.

אז בואו נחגוג את המקרב והמאחד !

תפישת האוכל – מהו אוכל טוב, נכון, מתאים – משתנה: עם השנים והגיל, עם התפתחות המחקר, עם הארכת תוחלת החיים, עם השפע והנגישות, ועם עמדות פוליטיות, החל בטבעונים וכלה בקרניבורים..

מה זה אורגני

כדאי להקשיב לקליפ כאן: גיא שלמון, דיאטן קליני ומומחה לתזונת ספורט, מדבר על מזון אורגני – מה זה אוכל אורגני, מה זה מזון טבעי, מהם היתרונות והחסרונות. שלושה יתרונות עיקריים שגיא שלמון מונה:

• לא מרוסס – במיוחד בפירות ובירקות הריסוס משמעותי, ונראה שחלק מזה נספג פנימה.

• ללא דישון כימי – שעלול לגרום לעודף ניטרטים. עודף ניטרטים חשוד כמסוכן ולמעשה עלול להשפיע גם על מי התהום והבשר, דרך תזונת הפרות.

• נוגדי חימצון (טוב!) – נראה שבמזון אורגני יש כמות גדולה יותר של נוגדי חימצון.

על עודפי ניטרטים, שאריות דישון כימי במזון, והתועלת שבנוגדי חימצון קיראו את המאמר של ד"ר פליציה שטרן מהאגודה לבריאות הציבור: ריכוזים גבוהים יותר של חומרים נוגדי חמצון וריכוזים נמוכים יותר של קדמיום ושכיחות נמוכה יותר של שאריות חומרי הדברה בגידולים אורגניים

הנה כמה מושגים בסיסיים שהפכו פופולאריים בשנים האחרונות:

מושגים אורגניים

מחיר הקידמה

עם הגידול באוכלוסיית העולם והעליה ברמת החיים גבר הצורך ביותר מזון, באיכות גבוהה יותר, כל השנה, ובמחירים נמוכים יותר. התפתחויות של טכנולוגיות חדשות ותהליכים תעשייתיים לקחו את כל תעשיית המזון צעד אחד גדול – אולי יותר מדי – קדימה.

לאט לאט החל להתגלות המחיר שבא עם השגת המטרות, החיוביות כשלעצמן, של: יותר מזון, כל השנה, בפחות כסף. מתברר שהמזון שלנו, לאורך כל השרשרת, סובל משימוש במרכיבים מזיקים, החל מחומרי דישון, חיטוי, הדברת מזיקים, גידול מואץ של בעלי חיים, שימוש באנטיביוטיקה ועד הנדסה גנטית.

מזון אורגני

את התשובה לאותם מרכיבים בעייתיים נותנים מגדלים אורגניים ע"י אימוץ שיטות חקלאות אחרות: מזון אורגני הוא מזון המיוצר בחקלאות אורגנית, שמטרתה לייצר מזון ללא שימוש במרכיבים ובחומרים שמזיקים לאדם ולסביבה (ותיכף נרחיב).

על מנת להבטיח לצרכן כי מזון המסומן כאורגני הינו אכן אורגני, קיימות חברות פיקוח שמטביעות חותמת על מוצרי המזון עליו הן מפקחות. בישראל מוסדרת חקלאות אורגנית בחוק ובתקנות, ראו תקנות להסדרת תוצרת אורגנית ופועלות בה שלוש חברות פיקוח המוסמכות על ידי משרד החקלאות:

אגריאור בע"מ, סקאל-ישראל והמכון לבקרה ואיכות (IQC).

חקלאות אורגנית: Health, Ecology, Fairness and Care

הנה ארבעת העקרונות לחקלאות אורגנית:

♦ עקרון הבריאות

חקלאות אורגנית חייבת לשמר ולטפח את בריאות הקרקע, הצמחים, בעלי החיים, בני האדם ואת העולם כמערכת אחת, בלתי ניתנת לחלוקה.

♦ עקרון הסביבה

חקלאות אורגנית חייבת להתבסס על מערכות סביבתיות חיות ומחזורי חיים, לפעול להשתלבות בהם, לטפח אותן ולשמרן, למשל בדרך של מיחזור.

♦ עקרון ההוגנות

חקלאות אורגנית חייבת לבנות יחסי הוגנות עם הסביבה המשותפת. הוגנות מאופיינת ביושר, שקיפות, הערכה הדדית וצדק.

♦ עקרון האחריות

חקלאות אורגנית חייבת להיות מנוהלת בצורה זהירה ואחראית, כדי להגן על הבריאות ואיכות החיים של הדורות הנוכחיים, הדורות הבאים והסביבה.

* מתוך אתר הארגון האורגני הבינלאומי (IFOAM) ואתר טוב השדה השייך לארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל, אגודה שיתופית בע"מ, שהוקמה בסוף שנות ה-70 על ידי מריו לוי, מקיבוץ שדה אליהו, והיום היא ארגון של יצרנים.

חקלאות מקיימת

חקלאות מקיימת מחפשת את הדרך לקיים את החי ולספק את צורכי האדם תוך שמירה על זכותם של הדורות הבאים לחיות באותו אופן. קל לומר אבל לא פשוט לבצע, בעולם שבו התרגלנו לחיות תוך שאנו מנצלים, משעבדים ומשמידים בסופו של דבר את משאבי הטבע.

האם חשוב יותר לגדל גידולים מקומיים ומתאימים, ולנצל את המים והאדמה באופן הנכון ביותר או מספיק לא לרסס? התשובות נוגעות גם לשאלה מהו אורגני ומה החשיבות של תווי התקן האורגניים.

הנה אתר שכל כולו בענין: גרינפיס ישראל

מה זה פרמקלצ'ר Permaculture

פרמקלצ'ר היא שיטת תכנון מבוססת על הרעיון של הגדלת השפע, וחיבור כל אדם לשפע האמיתי שלידו. העקרונות מיושמים בבית ובגינה, אבל גם במשפחה, בקריירה, ובכול מקום בו תרצו ליצור שפע.

ראו מאמר מקסים ותמציתי של יהונתן תפוחי.

ועוד מומלץ האתר של אסף צ'רטקוף שכולו עוסק בחיים על פי עקרונות אלו, עם המון כותבים מעניינים וקהילה מעורבת ודינמית.

אתר בינלאומי גדול שמגדיר את עצמו בית ספר פתוח שווה ביקור למי שרוצה להרחיב בנושא.

בישול מהנה ואוכל טוב!   Love To Cook

אהבתם?

תנו לנו כוכבים (חדש!)

דירוג ממוצע: 0 / 5. דירגו אותנו עד כה: 0

היו הראשונים לדרג!

אהבתם? שאלות? הצעות? כיתבו לי כאן: